„Teltonika Networks“ pristato pirmuosius Lietuvoje sukurtus 5G įrenginius

 

Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupei „Teltonika“ priklausanti profesionalią tinklo įrangą gaminanti bendrovė „Teltonika Networks“ pristato pirmuosius mūsų šalyje sukurtus gaminius, pritaikytus 5G greitaveikai. Įmonė klientams siūlys du naujus įrenginius, kurių gamyba bus pradėta jau šį rudenį.

Pirmieji „Teltonika Networks“ siūlomi 5G įrenginiai – tai naujasis maršrutizatorius RUTX50 ir tinklų sietuvas (angl. gateway) TRB500. Naujuosius 5G įrenginius galima naudoti ir 4G tinkle jau dabar, nelaukiant kol naujos kartos ryšys bus prieinamas.

„5G era prasideda. Naujieji mūsų gaminiai įgalins didesnius nei bet kada iki šiol matytus duomenų perdavimo greičius, užtikrins didesnį ryšio patikimumą bei reikšmingai sumažins delsos laiko rodiklius. 5G gaminių panaudojimas yra labai platus, nes iš esmės absoliuti dauguma sprendimų ateityje pereis į 5G ryšį, o verslas tam ruošiasi jau dabar. Šie gaminiai puikiai veikia ir 4G tinkle, tad jau dabar kuriant tinklo infrastruktūrą verta rinktis 5G įrangą, kurios nereikės staiga keisti ir patirti didelių išlaidų ateityje, ką teko stebėti vykstant 3G tinklo išjungimui“, – teigia „Teltonika Networks“ vadovas Giedrius Kukauskas.

Lyginant su 4G tinklui skirtais įrenginiais, naujasis maršrutizatorius RUTX50 ir tinklų sietuvas TRB500 bus kur kas pranašesni ir išsiskirs žymiai didesniu duomenų perdavimo greičiu ir pralaidumu bei minimalia delsa. Pavyzdžiui, jeigu kai kurie 4G gaminiai pasiekia kelių šimtų megabitų per sekundę (Mbps) duomenų atsisiuntimo greičius, tai 5G gaminių duomenų perdavimo greitį bus galima skaičiuoti gigabitais (Gbps). G. Kukausko teigimu, dėl geresnių techninių savybių ir naujų panaudojimo galimybių susidomėjimas 5G gaminiais rinkoje yra didžiulis.

„5G atveria naujas galimybes, kurios gali egzistuoti tik tada, kai tinklas veikia preciziškai tiksliai. Be to, 5G panaikina atotrūkį tarp laidinio ir belaidžio ryšio galimybių, ko 4G tiesiog negalėjo padaryti. 5G sukurs daugybę naujų panaudojimo scenarijų robotikos, virtualios bei papildytos realybės, autonominių automobilių srityse. Taip pat padės ženkliai optimizuoti bei modernizuoti gamybos, žemės ūkio, energetikos ir kitas industrijos šakas bei procesus“, – sako G. Kukauskas.

Abu gaminius įmonės inžinieriai sukūrė per maždaug 1,5 metų. Daug resursų pareikalavo rinkos poreikių išsiaiškinimas, tinkamų komponentų parinkimas, o pasaulinė lustų krizė taip pat sukūrė papildų iššūkių siekiant laikytis suplanuotų projekto terminų. Įrenginių testavimai buvo vykdomi kartu su kitomis telekomunikacijų bendrovėmis „Bitė Lietuva“ ir „Telia Lietuva“. 

„Specialiai „Teltonikai“ įrengėme 5G ryšio stotis tam, kad būtų galima testuoti pirmąją Lietuvoje sukurtą 5G įrangą. Panašios 5G stotys atsiras ir kituose naujai statomuose „Teltonikos“ pastatuose, laboratorijose bei gamyklose. Ir nors dažniau girdime, jog 5G ryšio labiausiai laukia privatūs klientai, pažangus verslas laukia proveržio, kurį leis pasiekti ši geriausia ryšio technologija“, – sako bendrovės „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius Gintas Butėnas, pridurdamas, kad įmonės inžinieriai komercinį 5G tinklą vysto dar nuo 2019 metų, tad šioje srityje turi didelę patirtį.

„Teltonika Networks“ jau yra pagaminusi pirmuosius visiškai veikiančius RUTX50 ir TRB500 prototipus. Serijinė šių prietaisų gamyba bus pradėta šį rudenį Vilniuje esančioje „Teltonika EMS“ gamykloje, o vėliau gamyba bus perkelta į Molėtus, kur po maždaug mėnesio laukiama naujojo „Teltonikos Technologijų centro“ atidarymo.

Teltonika Networks sukurti 5G maršrutizatorius ir tinklų sietuvas.