Projektas „Molėtų ir aplinkinių rajonų kultūros ir gamtos paveldo objektų viešinimas išplėtotos realybės priemonėmis“

Projektas „Molėtų ir aplinkinių rajonų kultūros ir gamtos paveldo objektų viešinimas išplėtotos realybės priemonėmis“

 

Liepos 29 d., pasirašius sutartį, startavo antrasis projektas „Molėtų ir aplinkinių rajonų kultūros ir gamtos paveldo objektų viešinimas išplėtotos realybės priemonėmis“. Projektas įgyvendinamas kartu su VšĮ Molėtų turizmo ir verslo informacijos centru, kuris ir buvo projekto iniciatorius. Projekto įgyvendinimui skirta 120 910,55 Eur Europos Sąjungos investicijų.

Projekto „Molėtų ir aplinkinių rajonų kultūros ir gamtos paveldo“ tikslas - išplėtotos realybės priemonėmis didinti Molėtų ir aplinkinių rajonų lankomų kultūros ir gamtos paveldo objektų lankomumą ir žinomumą. Projekto įgyvendinimo metu bus diegiamos e-rinkodaros priemonės, o pasibaigus projekto įgyvendinimui bus siekiama krašte sulaukti kuo didesnio srauto turistų, sumažinti turizmo sezoniškumą, didinti gamtos bei kultūros objektų žinomumą. Projekto metu bus įdiegtos šios e-rinkodaros priemones: e-rinkodaros priemonėms reikiamo turinio kūrimas; komunikacija socialiniuose tinkluose; 360 laipsnių video reklama; internetinės svetainės kūrimas ir administravimas.

Tobulėjant informacinėms technologijoms, augant naujai turistų kartai, keičiasi ir kelionių planavimo įgūdžiai. Be to, turistas, planuojantis kelionę namuose, ieško kažko patrauklaus ir originalaus, išsiskiriančio iš bendro konteksto. Tam reikalinga vizualinė, dėmesį pritraukianti medžiaga, pirmiausia – video filmukai, kuriuos, išplatinus socialiniuose tinkluose, bus patrauktas dėmesys. Svarbu, kad vaizdas veiktų ne tik regą, bet ir klausą, būtų sukurtas ypatingas efektas, kviečiantis atvykti į Molėtus ar aplinkinius rajonus. Dar viena priemonė, pritraukianti turistus, mobili aplikacija, kurioje būtų sukurtas interaktyvus, maršrutus pristatantis žemėlapis. Vienas įdomesnių dalykų: teminiai maršrutai: Radvilų giminės tematika, kryžiuočių žygio objektai, Giedraičių-Širvintų kautynių vietos, žydų kultūros objektai. Pagrindinis dalykas, turintis priversti kelionę planuojantį žmogų pajudėti iš namų – galimybė, vadovaujantis parsiųstu žemėlapiu ne tik nuvykti į vietą, bet ir mobiliajame įrenginyje pamatyti atkurtą lankytino objekto tam tikro istorinio laikotarpio vaizdą.

Projektas įgyvendinamas pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir pritaikymas prie klimato kaitos“ įgyvendinimo priemonę Nr. 05.4.1 –LVPA-V-808 „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e-rinkodara“. Lėšos skirtos iš Europos regioninės plėtros fondo. Papildoma informacija:

http://www.esinvesticijos.lt/lt/paraiskos_ir_projektai?f__priemone%5B%5D=148