Labanoro regioninio parko naujienos ir protui, ir sielai

Rugsėjo 22-ąją buvo iškilmingai atidarytas Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas. Tai pagrindinė žinia, kuri užtemdė kitą naujieną – tą pačią dieną buvo oficialiai atidaryta ir Labanoro regioninio parko lankytojų centro ekspozicija. Svečius direkcijoje pasitiko Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos vadovas G.Kukanauskas, pavaduotojas S.Žvinys, direkcijos darbuotojai. Nors lankytojų centro patalpos nėra didelės, tačiau susipažinti su Labanoro girios paslaptimis puikiai parengtoje ekspozicijoje tikrai verta. Kaip sakė ekspoziciją pristačiusi parko ekologė G.Grašytė, 80 proc. Labanoro parko teritorijos užima miškai, 15 proc. – ežerai ir tik 5 proc. - kaimai ir pievos. Ekspozicijoje trumpai ir vaizdingai, pritaikius suaugusiam ir vaikui, galima susipažinti su vienos didžiausių Lietuvoje girių vertybėmis.  

 

Po išsamios ekskursijos po direkciją – į apžvalgos bokšto atidarymą: pasižvalgyti, ar tikrai girioje tiek daug visko slepiasi... Atidarymo metu kalbėjęs Aplinkos ministerijos ministras K.Trečiokas juokavo, kad Lietuva vadinama Kryžių žeme, Marijos žeme, gali tekti pervadinti į bokštų žemę. Sveikindamas su sėkmingai užbaigtais darbais, ministras linkėjo, kad bokštas taptų rajono etikete. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorius pasidžiaugė, kad po klausimų: būti ar nebūti, spėsim ar nespėsim, iškilo bokštas, kuris atveria Aukštaitijos kraštovaizdžio grožį. Padėkų visiems, prisidėjusiems statant apžvalgos bokštą, negailėjo Molėtų r.meras S.Žvinys, kuris teigė, jog tai bus miela lankytojui vieta. Iš mero rankų keliavo gėlės ir atminimo dovanos svečiams, žmonėms, dėjusiems pastangas, kad pats aukščiausias bokštas atsirastų Molėtų rajone. Kunigui M.Grendai pašventinus bokštą, visi turėjo galimybę pakilti į 36 metrų aukštį, kur iš aikštelės vyko tiesioginė LTR televizijos transliacija.

 

Taigi nuo šio rudens oficialiai turistų, svečių laukia du nauji protą, akį ir širdį viliojantys objektai Labanoro regioniniame parke: Labanoro regioninio parko lankytojų centras ir 36 metrų aukščio apžvalgos bokštas.