Ežerų žvejybos muziejus (Molėtų krašto muziejaus padalinys)

Ežerų žvejybos muziejus (Molėtų krašto muziejaus padalinys)

Ne veltui Molėtai vadinami ežerų kraštu. Senais laikais žvejyba buvo vienas iš pagrindinių gyventojų pragyvenimo šaltinių. Tikram žvejui ar žuvienės valgytojui pravartu pamatyti, kaip XIX a. pab. gyveno ir žvejojo mūsų krašto žmonės.  

Molėtų krašto tradicinių amatų centras

2014 m. Mindūnų Ežerų žvejybos muziejaus komplekse atsidarė  Tradicinių amatų centras. Daugiausia dėmesio skiriama su žvejyba susijusiais amatais: senuoju kulinariniu paveldu, bučių pynimu, tinklų nėrimu, žvejybinių mazgelių rišimu.  

Sertifikuota aukštaitiško kulinarinio paveldo amatininkė Irena Rimydienė maloniai kviečia visus vasarotojus paragauti garsios, ant laužo virtos  „Rimydžių firminės žuvienės“, taip pat lauko židinyje ant žarijų  gaminamo senovinio žuvies šutinio su daržovėmis, patiekto kartu su virtomis neluptomis bulvėmis.

Dėl patiekalų  prašome susitarti iš anksto su amatininke telefonu: +370 689 83643.  

Amatų  centre puikiai įrengtos specialios keramikos, vilnos vėlimo patalpos, sukurta reikalinga techninė bazė  šių tradicinių amatų produktams gaminti, demonstruoti, organizuojamos edukacinės programos, yra seminarams skirta erdvė. Be minėtų amatų galima užsisakyti žvakių liejimo, karpinių karpymo, margučių marginimo, riešinių mezgimo, krepšių pynimo iš balanų edukacijas.  

Amatų edukacijos užsakomos iš anksto telefonu: +370 605 92563

 

Muziejaus g. 7, Mindūnai, Molėtų r. (Žiūrėti žemėlapyje)
+370 698 33018